Лист ДОН КМДА "Про вибір підручників для учнів 3 та 7 класів ЗЗСО"

від 03.02.2020 063/701

 

на ___________  № _______

 

Начальникам управлінь освіти районних

в місті Києві державних адміністрацій

 

Про вибір  підручників

для учнів 3 та 7 класів ЗЗСО

 

З метою забезпечення учнів 3 та 7 класів закладів загальної середньої освіти підручниками та на виконання листа Міністерства освіти і науки України від 22.01.2020року № 1/9-39 «Про забезпечення виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 07 листопада 2019 року № 1409 (із змінами) та від 12 грудня2019 року № 1543» просимо здійснити організаційні заходи щодо вибору підручників для 3 та 7 класів.

А саме: вищезазначені накази та листи довести до відома керівників закладів загальної середньої освіти та наголосити керівникам закладів щодо персональної відповідальності за достовірність результатів вибору підручників та своєчасність їх оформлення.

Керівникам ЗЗСО необхідно ознайомити педагогічних працівників з електронними версіями фрагментів оригінал-макетів підручників, які братимуть участь у ІІ етапі Конкурсу.

Вчителі ЗЗСО здійснюють безпосередній вибір проектів підручників з кожної назви, який схвалюється на засіданні педагогічної ради ЗЗСО. Рішення щодо вибору проектів підручників має бути колегіальним, відповідно до обраної школою типової освітньої програми, з урахуванням освітніх потреб учнів, напрямків розвитку закладу. Протокол педагогічної ради з підписами членів педагогічного колективу, які здійснили безпосередній вибір проектів підручників, оприлюднюється на сайті ЗЗСО.

У кожному ЗЗСО призначається відповідальний за оформлення результатів вибору підручників.

Кількість примірників кожного з підручників має відповідати реальному вибору ЗЗСО і визначається як фактична кількість учнів у 2 та 6 класах та кількість учителів, які викладають у  2 та 6 класах даного закладу освіти у 2019-2020 н.р.

Результати вибору проектів підручників ЗЗСО заповнюють спеціальну форму на базі інформаційно-телекомукаційної системи «Державна інформаційна система освіти» (ІТС «ДІСО»), оприлюднюють на своїх веб-сайтах в електронному вигляді та передають до управлінь освіти районних в місті Києві державних адміністрацій, яким вони підпорядковані у паперовому вигляді та засвідчуються підписом керівника ЗЗСО.

Форму вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 3 та 7 класів заповнюють ЗЗСО всіх форм власності, які здійснюють освітню діяльність на І та ІІ  рівнях освіти.

Відповідальний за оформлення результатів вибору підручників в управлінні освіти районних в місті Києві державних адміністрацій обов’язково перевіряє наявність всіх підпорядкованих закладів освіти в системі, виставляє відмітки для кожного закладу освіти, який має створити форми з результатів вибору; наявність відправлених ЗЗСО форм з результатами вибору. Відповідальний створює узагальнені форми окремо для кожного класу (3 та 7) та накладає на них ЕЦП.

Управління освіти районних в місті Києві державних адміністрацій

до 13.03.2020 щодо вибору підручників для 3 класу,

до 16.04.2020 – для 7 класу:

- узагальнюють результати вибору підручників, здійснені підпорядкованими їм ЗЗСО;

- оприлюднюють на своїх веб-сайтах узагальнені результати вибору проектів підручників з кожної назви підручника в електронному вигляді (pdf-формат);

- передають узагальнені ними результати вибору в паперовому вигляді, засвідчені підписом керівника, та електронному вигляді до Департаменту освіти і науки;

- передають узагальнені ними результати вибору підручників в електронному вигляді (pdf-формат) та результати вибору, здійснені підпорядкованими їм ЗЗСО, в електронному архівованому вигляді (у форматі zip) до ІМЗО на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Визначення остаточного переліку підручників для кожного ЗЗСО в системі ІТС «ДІСО» відбудеться автоматично після розгляду питання про підсумки ІІ етапу конкурсу колегією МОН і вважатиметься потребою даного закладу освіти в підручниках для 3 та 7 класів на 2020-2021 н.р. Відповідальному в управлінні освіти районних в місті Києві державних адміністрацій необхідно буде повторно накласти електронний цифровий підпис (ЕЦП) на оновлену форму, роздрукувати її та надіслати в паперовому та електронному вигляді (у форматі pdf) до Департаменту освіти і науки.