Наказ РУОМС "Про проведення змагання з велосипедного туризму серед учнів загальноосвітніх та вихованців позашкільних навчальних закладів Святошинського району міста Києва"

№ 161 від 13.04.2018

 

 

Про проведення змагання з велосипедного

туризму серед учнів загальноосвітніх та

вихованців позашкільних навчальних закладів

Святошинського району міста Києва

 

 

Відповідно до плану роботи управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації на 2018 рік, з метою виховання патріотизму, залучення учнівської молоді до занять спортивним туризмом, велоспортом, та з нагоди відзначення 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 73-ї річниці завершення Другої світової війни,

НАКАЗУЮ:

 

1. Провести 10 травня 2018 року о 15.00 на базі на території позашкільного навчального закладу «Центр військово-патріотичного та спортивного виховання молоді «Десантник» (вул. Жолудєва, 6-д) змагання з велосипедного туризму серед учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів позашкільної освіти Святошинського району міста Києва.

2. Затвердити Регламент змагання з велосипедного туризму серед учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів позашкільної освіти Святошинського району міста Києва (додаток 1).

3. Призначити відповідальним за організацію та проведення змагань директора позашкільного навчального закладу «Центр військово-патріотичного та спортивного виховання молоді «Десантник» Лук’янчука І.А..

4. Керівникам закладів загальної середньої та позашкільної освіти:

4.1. Забезпечити участь команд у змаганнях відповідно до Регламенту.

4.2. Призначити керівників команд та покласти на них відповідальність за збереження життя та здоров’я дітей у дорозі та під час проведення змагань.

4.3. Провести цільовий інструктаж з керівниками команд з охорони праці та з учнями з безпеки життєдіяльності з обов’язковим записом у журналі реєстрації інструктажів відповідного зразка.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на завідувача сектором з питань позашкільної освіти Ревуцьку Л.Й.

 

 

 

Начальник                                                                   Ю. Дубовецький

 

 

 

Додаток до наказу РУОМС

від «___» _____2018 №______

 

РЕГЛАМЕНТ

про змагання з велосипедного туризму

серед учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів позашкільної освіти Святошинського району міста Києва.

1. Мета та завдання.

Змагання проводяться з нагоди відзначення 73-ї  річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 73-ї річниці завершення Другої світової війни, з метою залучення учнівської молоді до занять спортивним туризмом, пропаганди здорового способу життя та виховання патріотизму.

Завдання змагань:

-  виявлення учнів, найбільш підготовлених з техніки велосипедного туризму;

- залучення учнів до велосипедного туризму у Святошинському районі міста Києва, заохочення їх для подальшої участі у туристських спортивних походах з виконанням нормативу на значок «Турист України», а також підготовкою до виконання вищих спортивних розрядів та звання «Майстер спорту України».

2. Керівництво змаганнями.

2.1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснює управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації та позашкільний навчальний заклад «Центр військово-патріотичного та спортивного виховання молоді «Десантник» (далі ЦВСПВМ).

2.2. Безпосереднє проведення змагань покладається на головну суддівську колегію (далі – ГСК), склад якої затверджує директор ЦВПСВМ.

3. Учасники змагань

3.1. До участі у змаганнях допускаються по 6 учасників (незалежно від статі) за двома віковими групами (за роком народження) від закладів освіти Святошинського району міста Києва:

- від 2004 року народження – молодша група, 3 учасника;

- від 2001 до 2003 року народження –  старша група, 3 учасника.

Залік у особистій першості проводиться окремо для хлопців та дівчат.

4. Загальні умови проведення змагань

4.1. Змагання проводяться 10 травня 2018 року (четвер) з 15.00 на території позашкільного навчального закладу «Центр військово-патріотичного та спортивного виховання молоді «Десантник» (вул. Жолудєва, 6-д).

4.2. Змагання особисто-командні, проводяться згідно з чинними Правилами змагань зі спортивного туризму на дистанції першого класу «Фігурне водіння велосипеду», до складу якої входять такі перешкоди: щілина, колія, вісімка, коло, гойдалка, змійка, перенесення предмету, стоп-лінія. Умови проходження дистанції (витяг з Правил) наведені у додатку до Регламенту.

4.3.Тренування для учасників змагань можуть проводиться щоденно на постійно розміченій дистанції біля входу до позашкільного навчального закладу «Центр військово-патріотичного та спортивного виховання молоді «Десантник» (вул. Жолудєва, 6-д).

4.4. Відповідальність за підготовку учасників змагань несуть представники команд.

4.5. Попередні заявки (зразок додається) подаються до 30 квітня до позашкільного навчального закладу «Центр військово-патріотичного та спортивного виховання молоді «Десантник»  на ел/пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Іменні заявки подаються на місці у день проведення змагань.

 

5. Підсумки та нагородження

5.1. Залік у особистій першості проводиться окремо для дівчат та хлопців.

5.2. Загальнокомандний залік для кожної школи проводиться за найменшою сумою місць, які зайняли 2 (два) кращих  спортсмени (незалежно від статі) у кожній віковій групі. Команди, що не мають повного заліку, займають місця після команд з повним заліком. За відсутність кожного залікового учасника у кожній віковій групі надається останнє місце +1.

5.3. Команди, що посіли 1-3 місця у загальнокомандному заліку та учасники команд, що посіли призові місця в особистій першості окремо для дівчат та хлопців у кожній віковій групі, нагороджуються дипломами (грамотами) управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.

5.4. Команди та учасники, що посіли призові місця, нагороджуються пам’ятними призами за кошти позабюджетних надходжень.

 

ДАНИЙ РЕГЛАМЕНТ Є ОФІЦІЙНИМ ВИКЛИКОМ НА ЗМАГАННЯ

 

ЗАЯВКА (зразок)

від закладу __________________ освіти № ________________

на участь у змаганнях з велосипедного туризму

серед учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів позашкільної освіти Святошинського району міста Києва.

10 травня 2018 року

№№

Прізвище, ім’я

Дата народження

Адреса, телефон

Віза лікаря

про допуск

1

 

 

 

 

2

 

 

 

 

3

 

 

 

 

4

 

 

 

 

5

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

Всього допущено до змагань ………………. спортсменів.

(ПІП лікаря, підпис, печатка)

Директор навчального закладу

 

Керівник команди

Додаток до Регламенту

Витяг з Правил проведення змагань зі спортивного туризму, затверджених Мінмолодьспортом 24.04.2008 р., розділ 3.17 «Велосипедний туризм»

 

3.17.17. Перешкоди  на  дистанції «Фігурне водіння»

«Щілина». На відстані 5 - 8 см один від одного (визначається ГСК у залежності від ширини шин велосипедів учасників), перпендикулярно до напрямку руху, встановлюються два плоских предмети висотою не більше 15 см. Учасник повинен проїхати між ними.

«Змійка між стійками». Учасник проїжджає послідовно між 6-ма стійками висотою не менше 1,5 м, встановленими через 1,5 м одна від одної в одну лінію. Обмежувальні лінії проведені на відстані 1,5 м з обох боків від лінії зі стійками.

«Коридор». Учасник проїжджає  по коридору довжиною 10 м, шириною 0,8 м, утвореному двома паралельними рядами стійок, встановленими через 1,0 м. Висота стійок не менше 1,5 м.

«Колія». Учасник проїжджає по колії довжиною 5 м і шириною 20 см, утвореній двома рядами обмежувачів (кеглі, бруски, фішки тощо) висотою до 15 см, встановлених через 0,5- 0,7 м (в залежності від класу дистанції).

«Коло». Учасник заїжджає через розрив шириною 1 м в коло діаметром 3 м, розвертається там і виїжджає через розрив назад. Забороняється відрив коліс від землі. По периметру кола встановлюються обмежувачі у вигляді кеглів чи брусків висотою до 15 см через 0,5 м. Такі ж обмежувачі позначають і краї розриву для в’їзду-виїзду з фігури.

«Вісімка». Фігуру утворюють два кола діаметром 3 м, що прилягають одне до одного. Учасник заїжджає у фігуру вздовж дотичної в перший розрив шириною 1 м, розвертається в першому колі потім у другому, вимальовуючи вісімку, і виїжджає через другий розрив. Місця заїзду і виїзду, а також розмітка фігури - аналогічно до фігури «Коло».

«Ворота». Учасник проїжджає через ворота шириною 1,0 м і висотою 1,3м.  Верхня перекладина воріт не закріплена і вільно лежить на стійках.

«Кільце». На відстані 5 м одна від одної встановлюються дві стійки з кронштейнами, які закріплені на висоті 1,5 м від землі. На одній зі стійок висить кільце діаметром 20-30 см. Учасник знімає кільце однією рукою, береться цією рукою за руль, перехоплює кільце другою рукою і вішає його на кронштейні другої стійки.

«Перенесення предмету». На землі на відстані 4-5 м одне від одного розмічені два кола діаметром 20 см. В одному з них встановлюється кегля (куб, фішка тощо) висотою 15 - 20 см. Учасник, рухаючись на велосипеді, повинен переставити предмет з одного кола в друге.

«Зигзаг». Фігура складається з п'яти прямолінійних відрізків у вигляді зигзагу, з’єднаних під прямими кутами. Ширина відрізків 80 см, довжина по 3 м (по осі). По розмітці фігури встановлюються через 0,5 м обмежувачі у вигляді кеглів (куб, фішка тощо) висотою до 15 см.

«Гойдалка». Учасник проїжджає по дошці (довжиною 2 - 3 м, шириною 15 - 30 см), яка встановлена по центру поперечної круглої опори висотою 15-25 см і гойдається. Кінець дошки, призначений для заїзду, повинен опускатися вниз під дією власної ваги.

«Змійка між фішками». Учасник проїзджає зигзаг між 6-8 фішками висотою 15 см, встановленими через 1,0 - 1,2 м одна від одної на одній лінії.

«Стоп-лінія». На площину наноситься квадрат, сторона якого дорівнює 1м, а його дальня сторона і є стоп-лінією. Ця лінія шириною 10 см має бути контрастною. Учасник повинен зупинити велосипед так, щоб переднє колесо мало контакт зі стоп-лінією. Фінішем дистанції є перетин переднім колесом лінії заїзду в квадрат. Допускається дотик землі ногами в межах квадрату після зупинки велосипеда на стоп-лінії. Спосіб фіксації виконання стоп-лінії може бути візуальним, механічним, електронним тощо.

3.17.18. Штрафи на дистанції «Фігурне водіння»

Штраф по 1 балу призначається: за збиття одної фішки, кеглі, стійки; за з’їзд одним колесом на фігурі «Гойдалка»; за недоїзд до «Стоп-лінії»; за кожний дотик ногою до землі.

Штраф по 3 бали призначається: за відрив колеса від землі; за з’їзд обома колесами з дошки на фігурі «Гойдалка»; за виїзд за обмежувальну лінію; за падіння; за переїзд «Стоп-лінії»; за збиття планки фігури «Ворота»; за неправильне виконання фігури «Кільце»; за втрату кільця; за втрату предмету на фігурі «Перенесення предмету».

При об'їзді якоїсь частини фігури учасник отримує штраф за об’їзд кожної фішки, кеглі, стійки по 1 балу, але не більше 10 балів у сумі. Максимальний сумарний штраф за збиті та пропущені елементи будь-якої фігури, а також за об'їзд кожної фігури - 10 балів.

 

 

 

Завідувач сектором                                                              Л.Ревуцька