Наказ РУОМС "Про результати позапланової перевірки в забезпеченні прозорості та відкритості діяльності закладів дошкільної освіти Святошинського району м. Києва"

Від  27.06.2018                                                                                          № 237

 

Про результати позапланової

перевірки в забезпеченні прозорості

та відкритості діяльності закладів

дошкільної освіти Святошинського

району м. Києва

 

На виконання наказу управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації від 06.06.2018 № 222 «Про позапланову перевірку в забезпеченні прозорості та відкритості діяльності закладів дошкільної освіти Святошинського району м. Києва» з 07.06.2018 по 21.06.2018 здійснено комісійну перевірку закладів дошкільної освіти щодо інформаційного забезпечення з дотримання вимог прозорості та відкритості при надходженні бюджетних та позабюджетних коштів, Порядку зарахування дітей до закладів дошкільної освіти комунальної форми власності.

В ході роботи комісії встановлено, що в закладах дошкільної освіти наявна  інформація про закупівлю товарів та послуг за бюджетні кошти в батьківських куточках закладу або груп. Проте у СШДС «Лісова казка», ДНЗ № 567 зазначену інформацію розміщено лише на сайті закладу освіти.

Працівники закладів дошкільної освіти ознайомлені з наказом Департаменту освіти і науки, молоді та спорту № 930 від 03.10.2017 «Про прозорість та відкритість діяльності закладів дошкільної освіти м. Києва».

Вищезазначений наказ доведений до відома батьків вихованців закладів освіти шляхом розміщення в інформаційних куточках та на батьківських зборах

Керівники закладів дошкільної освіти, в яких надавалась благодійна допомога, щоквартально розміщують фінансові звіти на сайті управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації  і на сайтах закладів освіти із зазначенням товарів, послуг, кількості, вартості та загальної суми. Але адміністрація дошкільного навчального закладу № 567 надає звітну інформацію про надходження позабюджетних коштів у вигляді сканкопій актів прийому-передачі товарів.

У закладах дошкільної освіти №№ 199, 203, 472, 567, 601, 681 здійснено перевірку з питання дотримання керівниками вимог нормативно-правових документів (рішення Київської міської ради від 23 травня 2013 року № 760 «Про затвердження електронного запису дітей до дошкільних навчальних закладів комунальної власності територіальної громади міста Києва», наказів Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 27 березня 2014 року № 184 «Про затвердження Порядку електронного запису дітей до дошкільних навчальних закладів комунальної власності територіальної громади міста Києва», від 23 вересня 2014 року № 514 «Про внесення змін до Порядку електронного запису дітей до дошкільних навчальних закладів комунальної власності територіальної громади міста Києва».

Під час роботи комісією виявлено грубі порушення з боку керівника дошкільного навчального закладу № 567 Шавкун О. М. у порядку зарахування дітей до закладу освіти, а саме:

- одна дитина зарахована з 01.09.2017 поза чергою;

- четверо дітей, які отримали запрошення на 2018/2019 навчальний рік, за даними обліку дітей і табелів відвідування фактично відвідують заклад з 01.09.2017;

- троє дітей, які на момент перевірки очікують на запрошення в електронній черзі, за даними обліку дітей і табелів відвідування фактично відвідують заклад з 01.09.2017.

Поряд з цим, виявлені такі недоліки в роботі керівників закладів дошкільної освіти щодо порядку зарахування та комплектування дітей:                               - керівниками закладів дошкільної освіти № 199 (Каплун Т. І.), № 472                       (Майко Л. М.), № 681 (Олійник Н. А.) допущено не своєчасне оформлення вибуття дітей з закладу освіти, на підставі заяв батьків (відсутні відмітки в табелі відвідування та електронній системі);

- керівниками закладів дошкільної освіти № 199 (Каплун Т. І.), № 203                       (Жеребко Г. П.), № 681 (Олійник Н. А.) своєчасно не проводиться переведення дітей із групи в групу, що призводить до невідповідності списку дітей в електронній системі та табелях відвідування;

- керівником дошкільного навчального закладу № 681 (Олійник Н. А.) порушується порядок комплектування груп.

На підставі вищевикладеного, з метою дотримання вимог фінансової прозорості та відкритості діяльності закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів, активізації роботи з адміністрування системи електронного запису дітей до закладів дошкільної освіти, дотримання порядку прийому дітей до закладів дошкільної освіти комунальної власності Святошинського району м. Києва,

НАКАЗУЮ:

1. Керівникам закладів дошкільної освіти:

1.1 Неухильно дотримуватися вимог чинного законодавства в частині прозорості та відкритості діяльності закладів освіти та наказів Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 03.10.2017 № 930 «Про прозорість та відкритість діяльності закладів дошкільної освіти м. Києва», управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації від 12.10.2017 № 348 «Про прозорість та відкритість діяльності закладів освіти Святошинського району міста Києва».

1.2. Здійснювати прийом дітей до закладів дошкільної освіти, навчально-виховних комплексів згідно до вимог чинного законодавства.

1.3. Здійснювати своєчасне вибуття, прийом та переведення дітей із групи в групу на підставі заяв батьків у табелі відвідування, в електронній системі.

1.4. Оновлювати інформацію (за потребою) про заклад освіти та групи на Порталі osvita.kievcity.gov.ua.

1.5. При виявленні проблем в роботі електронної системи письмово повідомляти управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.

1.6. Проводити роз’яснювальну роботу серед батьківської громади щодо порядку прийому дітей до закладів дошкільної освіти.

1.7. Привести у відповідність списковий склад дітей у групах, що відвідують заклад дошкільної освіти, зі списками в електронній системі на Порталі osvita.kievcity.gov.ua.

2. Керівникам закладів освіти №  199 (Каплун Т. І.), № 203 (Жеребко Г. П.), № 567 (Шавкун О. М), № 681(Олійник Н. А.):

2.1. Надати письмові пояснення щодо порушень, виявлених під час перевірки.

2.2. Розробити заходи (картки контролю) перевірки відповідності дітей в табелях відвідування та електронних списках, порядку зарахування та відрахування дітей у закладі освіти.

3. Завідувачеві сектором з питань дошкільної освіти Гамовій М. Ю.:

3.1. Посилити контроль за дотриманням керівниками закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів вимог Порядку прийому дітей до закладів дошкільної освіти комунальної власності територіальної громади міста Києва.

4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

 

Начальник                                                                            Ю. Дубовецький