Наказ РУОМС "Про організацію та проведення І та ІІ етапів районного конкурсу «Найкращий читач – 2018 – 2019 н. р.»"

від 28.01 2019                                                                                      №33

Про організацію та проведення

І та ІІ етапів  районного конкурсу

«Найкращий читач  – 2018 – 2019 н. р.»

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України № 542 від 19.06.2009 року «Про затвердження примірного положення  Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України - року» та з метою забезпечення збереження, підтримки та подальшого розвитку читання, виховання широкої читацької культури дітей та юнацтва


НАКАЗУЮ:

 

 1. Організувати та провести з 15 листопада по 22 березня І - й та ІІ - й етап конкурсу  у «Найкращий читач  2018 – 2019 року».  Відповідно до Положення (Додаток №1).
 2. Затвердити склад організаційного комітету та журі  другого (районного) етапу конкурсу (Додаток 2).
 3. Керівникам закладів освіти Святошинського району:

 

3.1. Провести І (шкільний) етап конкурсу в закладах середньої освіти району з 15 листопада 2018 року по 28 лютого 2019 року.

3.2. Матеріали для участі в II (районному) етапі конкурсі подати до управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації  до 1 березня 2019 року на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

4. Директорові районного науково-методичного центру (Ільюку О.Є.) провести другий (районний) етап конкурсу з 1 по 22 березня 2019 року.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора районного науково-методичного центру  Ільюка О.Є.

 

Начальник управління                                                       Юрій ДУБОВЕЦЬКИЙ

 

Додаток №1

до наказу РУОМС

від 28.01 2019 р. № 33

ПОЛОЖЕННЯ

Конкурсу дитячого читання

«Найкращий читач Святошинського району 2018-2019 навчального року»

 

 1. 1. Загальні положення

Районний конкурс дитячого читання «Найкращий читач  2018/2019 навчального року» є відкритим і проводиться як творче змагання дітей і юнацтва в усіх закладах освіти.

Організаторами конкурсу є управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.

Конкурс проводиться на базі закладів середньої освіти. У конкурсі можуть брати участь усі бажаючі учні 5-7 класів ЗСО. Конкурс оголошується наказом управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.

2. Мета та завдання конкурсу

Конкурс проводиться з метою:

підвищення культурної компетентності української молоді, заохочення дітей до систематичного читання задля постійного підвищення рівня особистого розвитку;

вироблення у дітей навичок самостійної роботи з книгою, підвищення якості і ефективності процесу читання: критичного аналізу, переосмислення і творчої інтерпретації прочитаного;

підвищення суспільного значення і ролі шкільних бібліотек в процесі соціальної адаптації і набуття культурної компетентності дітей і юнацтва.

Завданнями Конкурсу є:

сприяння створенню належних умов для рівного доступу до книжок і літератури на різних, у тому числі електронних, носіях, незалежно від рівня розвитку дітей, їхніх фізичних можливостей, забезпеченості і місця проживання;

популяризація найкращих надбань української і світової класичної й сучасної літератури; привернення уваги громадськості.

 

3. Організація конкурсу

Організацію конкурсу здійснює Управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.

Для проведення конкурсу на всіх рівнях відповідним наказам управління освіти створюється організаційний комітет, до складу якого входять директор районного науково-методичного центру, директор ЦТДЮ, методисти РНМЦ та бібліотекарі закладів освіти.

4. Проведення конкурсу

Конкурс проводиться серед читачів-учнів 5-7 класів закладів середньої освіти Святошинського району з 15 листопада 2018 р. до 22 березня 2019 р. в два етапи.

Організаційний комітет встановлює такі терміни проведення конкурсу:

1-й етап (шкільний) – з 15 листопада 2018 року до 28 лютого 2019 року – проводиться в ЗЗСО.

2-й етап (районний) проводиться з 1 до 22 березня 2019 року в управлінні освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.

Перший етап проводиться з 15 листопада до 28 лютого 2019 року у ЗЗСО.

Відповідальним за проведення І етапу конкурсу призначається керівник ЗЗСО, який забезпечує участь у конкурсі учнів 5-7 класів ЗСО, а також:

інформування вчителів, бібліотекарів, учнів 5-7 класів і їх батьків про умови проведення конкурсу та цільове розповсюдження інформаційних матеріалів про конкурс;

створення незалежного журі, ефективність проведення змагання, об’єктивність оцінювання, прозорість підведення підсумків і публічне оголошення результатів;

інформування переможців 1-го етапу конкурсу і їхніх батьків про умови, час і місце проведення 2-го етапу конкурсу і їх супровід до місця його проведення.

Порядок проведення 1-го етапу конкурсу

Усі бажаючі взяти участь у конкурсі у визначений і заздалегідь доведений до відома учасників день; учасники конкурсу збираються для змагання і підведення підсумків 1-го етапу.  Учасники конкурсу розповідають про свою улюблену книжку, відповідають на запитання членів журі, демонструючи свою ерудицію, розуміння тексту, вміння його аналізувати.

Члени журі оцінюють виступи учасників за 12-бальною шкалою і обирають переможця, який отримує звання «Найкращий читач 2018/2019 навчального року» і продовжує боротьбу у 2-му етапі конкурсу.

Другий етап проводиться з 1 до 22 березня в Управлінні освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.

Відповідальним за проведення 2-го етапу є голова організаційного комітету, директор РНМЦ;

ефективне проведення змагання 2-го етапу конкурсу, об’єктивність оцінювання, прозорість підведення підсумків і публічне оголошення результатів;

 

Порядок проведення 2-го етапу конкурсу

Переможці 1-го етапу конкурсу готуються до участі в змаганні 2-го етапу,  заздалегідь визначений і доведений до відома всіх переможців 1-го етапу час, вони збираються для змагання і підведення підсумків 2-го етапу. Перед початком змагання вони заповнюють Анкету учасника 2-го етапу. Під час змагання вони по черзі, визначеній жеребкуванням, розповідають про свою улюблену книжку або улюбленого літературного героя, відповідають на запитання, демонструючи свою ерудицію, вміння аналізувати та інтерпретувати прочитане. На відміну від 1-го етапу, учасники мають представити тільки книжки, які не входять до шкільної програми. Члени журі оцінюють виступи учасників за 12-бальною шкалою і обирають трьох переможців – по одному з 5-  7 класів, які отримують звання «Найкращий читач 2018 /2019 навчального  року».

 

5. Критерії оцінювання. Журі. Нагородження переможців

Оцінювання учасників конкурсу здійснюється окремо для учнів 5- 7 класів за такими показниками:

читацька активність, вміння аргументовано висловлювати свою думку щодо прочитаного з використанням відповідних цитат із тексту; вміння аналізувати, інтерпретувати й творчо переосмислювати прочитане; загальний рівень ерудиції; артистизм у виступі, творчий підхід до його підготовки.

Кожен з показників оцінюється окремо від 0 до 2 балів. Голосування проводиться відкрито. При підведенні підсумків враховується середній бал учасників. Додаткові 2 бали отримують учасники, які для розповіді обрали книжки, що не входять до шкільної програми. Максимальна кількість балів – 12.

Якщо два чи більше учасників кожної вікової категорії набрали однакову кількість балів, вони відповідають на додаткові запитання членів Журі. Перемагає той учасник, який дасть більше правильних відповідей.

Рішення Журі оголошується публічно відразу ж після закінчення змагання, а підписаний Протокол передається відповідальному за проведення етапу.

Переможці конкурсу нагороджуються  Грамотами управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.

 

Директор НМЦ                                                                    Олег Ільюк

 

Додаток 2

до наказу РУО

від 28.01 2019р. № 33

СКЛАД

Організаційного комітету

Другого (районного) етапу

конкурсу «Найкращий читач Святошинського району 2018 – 2019 року»

 1. Ільюк  О.Є.- голова організаційного комітету, директор РНМЦ;
 2. Шелухіна Н.М. – заступник голови організаційного комітету, методист з бібліотечних фондів  РНМЦ;
 3. Стернад О.О. – секретар організаційного комітету, методист РНМЦ;
 4. Рослякова С.Д. - член організаційного комітету, директор ЦТДЮ.
 5. Горохова О.М. – голова методичного обєднання бібліотекарів району,
 6. Дубас Н.А. – член організаційного комітету, бібліотекар СЗШ №253;
 7. Пантелеєва О.М.- член організаційного комітету, бібліотекар СЗШ №288;

 

Директор РНМЦ                                                                       Олег Ільюк